Milí přátelé, srdečně Vás zveme na víkendový seminář Holotropního Dýchání. Jde o zážitkovou metodu sebepoznávání a sebeléčení, prostřednictvím rozšířeného stavu vědomí. Holotropní dýchání vyvinuli Stanislav a Christina Grofovi, jako moderní přístup k psychoterapii. Zažijeme cestu do svého nitra, za hranice běžného vnímání, za hranice prostoru a času, a kontaktujeme naši vnitřní léčivou moudrost.

>> COVID 19 OPATŘENÍ: Tento workshop se koná za dodržení hygienických norem stanovených nařízením vlády pro aktuální stav situace kolem koronaviru. Přesto prosíme účastníky, aby ti, kteří se poybují v 1. linii, nebo jiném rizikovém prostředí, workshop zatím nenavštěvovali. Prosíme ty, kteří zvažují účast na workshopu, aby se ujistili, že se cítí zdravě, bezpečně, a že jsou se svým rozhodnutím plně ztotožněni a spokojeni.<<<

 

FACILITÁTOŘI

Seminářem budou provázet zkušení facilitátoři z programu Grof Transersonal Trainig:

 • Magdalena Šimečková
 • Pavel Ševčík

 

MÍSTO

Studio Loona, Praha – Karlín
https://goo.gl/maps/PGbWV8FZSs41fwaBA

 

DATUM

Pátek 29.5.2020 17:00 – 21:00
Sobota 30.5.2020 8:30 – 21:00

Jak bude víkend probíhat?

 • Sejdeme se v Pátek v 17:00 ve Studiu Loona. Páteční večer bude věnován povídání o Holotropním dýchání a přípravám na druhý den.
 • V sobotu proběhne Holotropní dýchání. Pracuje se ve dvojicích, takže jeden dýchá a jeden je přísedící (sitter) a stará se o dýchajícího. Jeden proces bude před obědem a druhý po obědě, kdy se role ve dvojici obrátí. Po každém procesu následuje tvorba mandal či koláží. Večer následuje sdílení zážitků, povídání o integraci a doporučení pro pozdější integraci a osobní rozvoj. Seminář zakončíme v Sobotu večer kolem 21:00.
 • Seminář bude veden v češtině a bude-li třeba, tak i v angličtině.

Společně vytvoříme kruh důvěry a respektu ke každému členu, takovému jaký je. To nám umožní se s důvěrou plně odevzdat léčivému procesu.

 

CO S SEBOU

 • volný oděv na převlečení pro dýchání, který Vás nebude nikde škrtit ani tlačit
 • šátek nebo klapky na oči
 • plastovou láhev na vodu
 • léky v případě medikace (např. astma, krevní tlak)
 • pokud chcete svůj oblíbený polštářek pod hlavu a přikrývku (jinak je erár)
 • chcete-li, vezměte si s sebou svou oblíbenou věc, symbol, který pro Vás ve Vašem životě něco znamená

 

CENA SEMINÁŘE

3.500,-Kč registrace do 25.5.2020 (3.900,-Kč pozdější registrace)
Cena zahrnuje cenu semináře, oběd a večeři v sobotu a drobné občerstvení v průběhu.

 

UBYTOVÁNÍ

Je možnost přespání na místě, v komunitním stylu, 200,-Kč/noc/os. ve společné místnosti ve Studiu, ve vlastním spacáku. K dispozici bude matrace a sprcha. Lze se rozhodnout na místě. V případě, že preferujete větší komfort, využijte prosím ubytování v soukromí, hostelu či hotelu v blízkosti.

 

PŘIHLÁŠENÍ

Registraci na  seminář i ubytování je třeba provést předem, přes formulář rezervace na této stránce.

S jakýmikoli dotazy, např. ohledně zdraví a účasti na semináři, dopravy, stravy apod. nás neváhejte kontaktovat.

Emailem: pavel.sevcik@holotropniterapie.cz
Telefonem: +420603427545 Pavel Ševčík

Těšíme se na společné objevování.

Pro koho je dýchání určeno?

Holotropní dýchání vyhledávají nejčastěji lidé, kteří

 • chtějí lépe porozumět sami sobě a prohloubit proces sebepoznání
 • cítí potřebu změny ve svém životě, pocit stagnace nebo konfrontace s pocity, emocemi a zážitky, které je obtížné přijmout, pochopit nebo změnit
 • mají zájem o hlubokou, transformativní práci v bezpečném prostředí
 • zajímají se o změněné stavy vědomí a jejich léčivý potenciál
 • chtějí podpořit svůj terapeutický proces
 • mají zájem o řešení svých psychosomatických potíží
 • a mnoho dalších

O metodě

Základní premisou holotropního dýchání je důvěra ve vnitřní léčivý potenciál v každém z nás. Nikdo není lepším odborníkem na náš proces než my samotní.

Za použití zrychleného dýchání a evokativní hudby navodíme mimořádný stav vědomí a uvolníme emoční a bioenergetické bloky. Tím kontaktujeme svou vnitřní léčivou inteligenci. Díky tomuto postupu se spojíme s naším podvědomím a můžeme projít  naší biografickou historií až do perinatální oblasti a dále do archetypální či transpersonální oblasti zážitků. V těchto vrstvách podvědomí mívá své kořeny mnoho psychosomatických onemocnění. Energetická ložiska jsou během dýchání vynášena na povrch a uvolňována díky spontánnímu vyjádření. To může být podpořeno cílenou prací s tělem.

Dech a dechové techniky byly užívány k navození mimořádných stavů vědomí od pradávna a napříč kulturami. Zrychlený a prohloubený dech mění alkalitu krve a látek ovlivňujících mozek. Na rozdíl od tradičních dechových technik, které využívá například jógová praxe, v holotropním dýchání neexistuje přesně předepsaný způsob, jak dýchat. Prohloubení a zintenzivnění dechu je zprvu prováděno vědomě a napomáhá mu hudební set sestavený speciálně za tímto účelem.

Magdalena Šimečková

studovala sociální práci s poradenským zaměřením na Univerzitě v Ostravě. Své studium ukončila diplomovou prací a výzkumem na téma terapie se zvířaty u seniorů s Alzheimorovou chorobou. Během studií zahájila svou poradenskou činnost v oblasti psího chovaní. V současné době provozuje výcvikové centrum pro psy, které se specializuje na komunikaci mezi lidmi a psy, vzájemnou psí komunikaci a nenásilné výcvikové metody, kde společně s ostatními trenéry aplikuje vědomý, na tělo orientovaný přístup, znalosti etologie a klikr tréningové postupy. Hlavním směřováním výcvikového centra Koira je přinášení harmonie, vzájemného respektu a soucitu do lidsko – zvířecích vztahů.
V roce 1999 Magdalena zažila své první holotropní dýchání a v roce 2011 se stala certifikovaným facilitátorem. Nabízí workshopy s holotropním dýcháním v České Republice a pravidelně facilituje v zahraničí. Také se spoluorganizuje tréningové moduly pro facilitátory v České Republice v rámci Grof Transpersonal Training. Magdalena se také podílela na organizaci Mezinárodní Transpersonální Konference v Praze.
Magdalena pro svůj osobnostní a duchovní růst nalezla domov v tradicích původních obyvatel Ameriky, šamanských praktikách, meditaci a tanci. Zameřuje se také na terapie orintované na tělo a v současné době zahájila výcvik v Pesso Boyden Psychoterapii. Její vášeň a srdce však zůstává s dýcháním.

 

Pavel Ševčík

Vystudoval jsem fyziku a techniku na pedagogické fakultě. Obzvlášť mě bavila psychologie, pedagogika a sociání psychologie. S velkým zájmem sleduji propojení hmotného a nehmotného světa. Společně se zájmem o transpersonální psychologii jsem se začal věnovat alternatvním metodám ve vzdělávání a tématům osobního rozvoje, především v rámci holotropního paradigmatu. Od 90tých let jsem se na své cestě k celistvosti setkal s mnoha zkušenostmi v rámci různých kultur, tradic a konceptů. Zaujal mě léčivý potenciál holotropních stavů vědomí, který uplatňuji ve své práci společně s principy jako jsou; autonomie vnitří inteligence, respekt a hranice, všímavost a autentičnost.

V letech 2015 – 2018 jsem absolvoval výcvikový program Grof Transpersonal Training a stal se certifikovaným facilitátorem Holotropního dýchání. Tuto metodu považuji za esenci a znovuobjevený poklad dávných kultur a za jeden z nejúčinnějších nástrojů pro hlubokou vnitřní trasformaci, léčení a osobní rozvoj. Se srdečným zájmem sdílím a vytvářím příležitosti pro uplatnění holotropního paradigmatu v současné společnosti.