Skupinový workshop Holotropního dýchání.

Prohloubeným dýcháním a evokativní hudbou navodíme mimořádný stav vědomí a uvolníme emoční a bioenergetické bloky. Tím kontaktujeme svůj přirozený sebeléčivý potenciál – vnitřní léčivou inteligenci. Spojíme se s naším podvědomím a můžeme projít naší biografií až do perinatální a dále do archetypální či transpersonální oblasti zážitků. V těchto vrstvách podvědomí mívá své kořeny disharmonie všedních prožitků a také mnoho psychosomatických onemocnění. Energetická ložiska jsou během dýchání vynášena na povrch a uvolňována díky spontánnímu vyjádření. To může být podpořeno cílenou prací s tělem. Pracuje se ve dvojicích, takže jeden dýchá a jeden je přísedící (sitter) a stará se o dýchajícího. Jeden proces bude před obědem a druhý po obědě, kdy se role ve dvojici obrátí. Po procesech následuje tvorba mandal či koláží, kruh sdílení a integrační práce.

V předvečer dne dýchání vytvoříme kruh sdílení o tom co nás přivádí a co očekáváme. Také si povíme něco k teorii holotropního dýchání a transpersonální psychologii.

Pro přespolní: v klubu je možno přespat na matraci s polštářem a dekou.

Provází facilitátoři, žáci Stanislava Grofa z výcvikového a sebezkušenostního programu Grof Transpersonal Training:

Mgr. Pavel Ševčík
Martina Lupačová Švarcová

>> COVID 19 OPATŘENÍ: Tento workshop se koná za dodržení hygienických norem stanovených nařízením vlády pro aktuální stav situace kolem koronaviru. Přesto prosíme účastníky, aby ti, kteří se poybují v 1. linii, nebo jiném rizikovém prostředí, workshop zatím nenavštěvovali. Prosíme ty, kteří zvažují účast na workshopu, aby se ujistili, že se cítí zdravě, bezpečně, a že jsou se svým rozhodnutím plně ztotožněni a spokojeni.<<<

 

Místo: Klub Triskel, Ústí nad Labem, Winstona Churchilla 10

Termín:

Holotropní předvečer – Pátek 22. května 2020, od 19:00 do 22:00
Holotropní dýchání – Sobota 23. května 2020, od 9:00 do 21 – 22:00


Cena: 2.500,-Kč při včasné registraci do 20.5.2020 (pozdější registrace 2.900,-Kč)
Kontakt: Mgr. Pavel Ševčík, 603427545, mail: pavel.sevcik@holotropniterapie.cz

Registrujte se prosím formulářem na této stránce.

Pro koho je Holotropní dýchání určeno?

Holotropní dýchání vyhledávají nejčastěji lidé s následujícími zájmy:

  • lépe porozumět sami sobě a prohloubit proces sebepoznání
  • potřeba změny ve svém životě, pocit stagnace nebo konfrontace s pocity, emocemi a zážitky, které je obtížné přijmout, pochopit nebo změnit
  • hluboká, transformativní práce v bezpečném prostředí
  • psychonauté a průzkumníci změněných stavů vědomí a jejich léčivého potenciálu
  • podpora pro terapeutický proces

O metodě Holotropního dýchání

Holotropní dýchání vyvinuli Stanislav a Christina Grofovi, jako moderní přístup k psychoterapii. Seminářem budou provázet jejich žáci. Zažijeme cestu do svého nitra, za hranice běžného vnímání, za hranice prostoru a času, a kontaktujeme naši vnitřní léčivou moudrost.

Základní premisou holotropního dýchání je důvěra ve vnitřní léčivý potenciál v každém z nás. Nikdo není lepším odborníkem na náš proces než my samotní.

Za použití zrychleného dýchání a evokativní hudby navodíme mimořádný stav vědomí a uvolníme emoční a bioenergetické bloky. Tím kontaktujeme svou vnitřní léčivou inteligenci. Díky tomuto postupu se spojíme s naším podvědomím a můžeme projít  naší biografickou historií až do perinatální oblasti a dále do archetypální či transpersonální oblasti zážitků. V těchto vrstvách podvědomí mívá své kořeny mnoho psychosomatických onemocnění. Energetická ložiska jsou během dýchání vynášena na povrch a uvolňována díky spontánnímu vyjádření. To může být podpořeno cílenou prací s tělem.

Dech a dechové techniky byly užívány k navození mimořádných stavů vědomí od pradávna a napříč kulturami. Zrychlený a prohloubený dech mění alkalitu krve a látek ovlivňujících mozek. Na rozdíl od tradičních dechových technik, které využívá například jógová praxe, v holotropním dýchání neexistuje přesně předepsaný způsob, jak dýchat. Prohloubení a zintenzivnění dechu je zprvu prováděno vědomě a napomáhá mu hudební set sestavený speciálně za tímto účelem.

Co s sebou

– volný oděv na převlečení pro dýchání, který Vás nebude nikde škrtit ani tlačit
– šátek nebo klapky na oči
– plastovou láhev na vodu
– léky v případě medikace (např. astma, krevní tlak)
– pokud chcete svůj oblíbený polštářek pod hlavu a přikrývku (jinak je erár)
– chcete-li, vezměte si s sebou svou oblíbenou věc, symbol, který pro Vás ve Vašem životě něco znamená

Strava

Vzájemně se pohostíme z toho co každý z nás přinese na společný stůl. Také lze využít pohostinosti čajovny v přízemí pod námi a v době oběda či večeře si objednat např. kuskus, wrap apod. Před dýcháním je strava lehká nebo žádná, naopak po dýchání je dobré se uzemnit dobrým jídlem.

Mapa

Workshop proběhne v nově otevřeném klubu pro osobní rozvoj a vzdělávání – Triskel – který je Vám k dispozici v mnoha dalších podobách pro workshopy, přednášky, jógu, terapii a zdraví, ať už jste poskytovatel, nebo uživatel. Bližší informace již brzy.

Kontakt: Mgr. Pavel Ševčík, 603427545, mail: pavel.sevcik@holotropniterapie.cz

Registrujte se prosím formulářem na této stránce.

Holotropní dýchání Ústí nad Labem
Holotropní dýchání v ústí nad Labem